Skip to main content

ODPOWIEDZIALNOŚĆ WYNIKAJĄCA Z PRZEKONANIA

Klüh równa się odpowiedzialność

DZIAŁANIE DLA DOBRA KLIENTA, PRACOWNIKÓW I ŚRODOWISKA

W firmie Klüh Facility Services sukces ekonomiczny i odpowiedzialność społeczna są nierozerwalnie ze sobą związane. Nasze wewnętrzne procesy w polityce personalnej, środowiskowej i w zakresie jakości świadczonych usług stawiają nam wysoko poprzeczkę. Nasi klienci, partnerzy handlowi, pracownicy i wszelkie nasze działania wpisują się w międzynarodowe trendy w obszarze ESG i CSR. Stawiamy na odpowiedzialność w swojej działalności międzynarodowej i lokalnej. Systematycznie podążamy ścieżką zrównoważonego rozwoju.

Certyfikowany serwis i najlepiej wyszkoleni pracownicy gwarantują kompetencje na każdym polu działalności, a planowanie i pomiar jakości wykonanej pracy należą do naszych codziennych obowiązków. Stawiamy na inteligentne metody w codziennej pracy, dlatego robotyzacja i cyfryzacja wewnętrznych procesów stały się faktem przynoszącym korzyści zarówno biznesowi, jak i środowisku.

W styczniu 2023 roku Klüh Service Management GmbH  stała się członkiem UN Global Compact, światowej inicjatywy zrzeszającej ponad 24 000 firm oraz organizacji sektora publicznego, rządowego i akademickiego. Włączając Dziesięć Zasad UN Global Compact do naszej strategii, polityki i procedur wewnętrznych oraz stosując kulturę uczciwości wypełniamy swoje podstawowe obowiązki wobec ludzi i planety.

Pracownicy

Odpowiedzialność za zdrowie i bezpieczeństwo pracowników oraz dbałość o ich dobrostan to jedna z głównych zasad jaką kieruje się Klüh Facility Services. W naszej firmie utrzymujemy kulturę organizacyjną, która charakteryzuje się wzajemnym szacunkiem. Nasi pracownicy mają różną narodowość, pochodzenie etniczne, religię, kulturę oraz sprawność intelektualną. Nie tolerujemy dyskryminacji. Różnorodność jest jednym z kluczowych czynników naszego sukcesu.

Pracownicy Klüh przechodzą regularne szkolenia poszerzając swoją wiedzę w obszarze oferowanych usług oraz nowości i innowacji w branży Facility Management. Budujemy świadomość społeczną w obszarze Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, Prawa Pracy oraz Ochrony Danych Osobowych. W celu doskonalenia kompetencji i podnoszenia kwalifikacji powołaliśmy do życia Akademię Klüh, wewnętrzną inicjatywę kształcenia i doskonalenia zawodowego. Akademia oferuje obszerny program szkoleń specjalistycznych i koordynuje działania w zakresie rozwoju zawodowego i osobistego.

Wykorzystujemy szereg nowoczesnych rozwiązań pozwalających na wdrożenie nowego wymiaru jakości w zakresie oferowanych usług. Wspieramy naszych pracowników w ich pracy poprzez wdrażanie innowacyjnych rozwiązań w obszarze cyfryzacji i robotyzacji procesów. Poprzez wykorzystanie odpowiednich technologii, ogólnej efektywności sprzętu i automatyzacji niektórych procesów,otwieramy dalszy potencjał w zakresie wyższej jakości oraz efektywności pracy naszych pracowników. Uważamy, że jako przedsiębiorstwo o wysokich kompetencjach fachowych, powinniśmy zapewnić naszym klientom i pracownikom najlepsze metody i strategie. 

Samopoczucie, kondycja fizyczna i psychiczna naszych pracowników są dla nas ważne. Nasz system benefitów odpowiada na ich potrzeby związane z rozwojem psychicznym, fizycznym oraz osobistym.

Wysoki stopień naszej odpowiedzialności odzwierciedlają nasze systemy zarządzania jakością i środowiskiem. Posiadamy certyfikaty: ISO 9001 (System Zarządzania Jakością) oraz ISO 14001 (System Zarządzania Środowiskiem).

 

Środowisko

Redukcja zużycia paliwa i emisji CO2

Grupa Klüh w ostatnich latach znacząco zredykowała zużycie paliwa i w tym samym ograniczyła emisję CO2 do środowiska. W naszej pracy stawiamy na najwyższą jakość, dlatego regularnie wymieniamy flotę naszych samochodów. Nasza pojazdy jeżdżą ekologicznie i bezpiecznie. Regularnie analizujemy styl jazdy, poprzez co obniżamy emisje CO2 i ograniczamy koszty utrzymania floty, jednocześnie poprawiając bezpieczeństwo na drogach. Wszystkie pojazdy z silnikiem Diesel są wyposażone w system AdBlue.

Redukcja zużycia energii

Zużycia energii jest ściśle powiązane z emisją gazów cieplarnianych, które przyczyniają się do zmian klimatu. Dlatego też w naszym codziennym funkcjonowaniu stosujemy praktyki oszczędzania energii, które redukują nasz ślad węglowy i przyczyniają się do poprawy stanu środowiska. Promujemy ekologiczne praktyki w miejscu pracy. Edukujemy naszych pracowników w zakresie korzyści związanych ze zrównoważonym rozwojem zarówno dla środowiska, jak i firmy. 

Redukcja zużycia wody

Współpracując z Klüh, możesz mieć pewność, że będziesz pracować z zespołem ekspertów nie tylko w zakresie realizacji usługi. Nasi eksperci posiadają szerokie Know-How w zakresie optymalizacji zasobów. Analizujemy Twoje obiekty i tworzymy spersonalizowane strategie, które uwzględniają zarówno Twoje wymagania, jak i cele ekologiczne. W zakresie realizacji usługi wykorzystujemy innowacyjne rozwiązania i inwestujemy w urządzenia oszczędzające wodę. Korzystamy z najnowszych technologii, aby optymalizować procesy sprzątania. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych urządzeń, jak na przykład maszyny myjące z technologią recyklingu wody czy efektywne mycie z wykorzystaniem mopów preparowanych, redukujemy zużycie wody do minimum i co ważne bez żadnej utraty jakości usługi. Dla naszych klientów wdrażamy też inteligentne sposoby ponownego wykorzystania wody np. na potrzeby podlewania terenów zielonych. 

Nowoczesne maszyny sprzątające

Klüh stosuje maszyny sprzątające oparte na nowoczesnych technologiach. Są to urządzenia przyjazne dla środowiska, wysokiej jakości, energooszczędne i ekologiczne pod względem zużycia chemii oraz wody. Nasze maszyny posiadają szerokie możliwości konfiguracji wyposażenia, co pozwala nam idealnie dopasować rozwiązanie do potrzeb każdej powierzchni. 

Środki czystości

Zrównoważony rozwój jest na stałe wpisany w strategię biznesową Klüh. Bazujemy na profesjonalnych i certyfikowanych produktach, które są bezpieczne dla środowiska. Przy wyborze produktów wykazujemy troskę o otaczający nas świat i kierujemy się zasadami ochrony środowiska. Zmniejszamy wpływ na środowisko bazując na rozwiązaniach:

  • W obszarch, w których jest konieczne stosowanie substancji niebezpiecznych, dobieramy produkty mniej szkodliwe.
  • Stosujemy ekologiczne środki czystości bezpieczne dla środowiska w całym cyklu życia tj. surowiec - produkcja - użytkowanie - utylizacja.
  • Stosujemy systemy dozowania, które są bezpieczne dla użytkownika przy stosowaniu koncentratów i umożliwiają precyzyjne dozowanie środków czyszczących zapewniając tym samym oszczędności kosztów.

Artykuły higieniczne

Jako eksperci serwisowi zwracamy szczególną uwagę na ograniczenie negatywnego wpływu działalności operacyjnej naszej firmy na środowisko. Naszą misją i priorytetem jest bycie partnerem dla naszych Klientów.  Dzięki wieloletniemu doświadczeniu proponujemy zawsze najbardziej efektywne i ekonomiczne rozwiązania, które są adekwatne do indywidualnych potrzeb klienta.

Nasza oferta uwzględnia doradztwo i szeroki asortyment artykułów higienicznych ograniczających ilość odpadów i zmniejszających powstawanie śladu węglowego. Dostarczymy wszystkie niezbędne artykuły i kompleksowe rozwiązania higieniczne dla każdego segmentu rynku.

Zachęcamy do kontaktu – napisz do nas lub zadzwoń, jeśli szukasz profesjonalnego i solidnego dostawcy artykułów higienicznych.

Tekstylia

Staranny dobór ściereczek i mopów gwarantuje optymalne właściwości myjące. Przy wyborze stawiamy na najwyższą jakość, trwałość i skuteczność. Wybierając narzędzia pracy stawiamy w pierwszej kolejności na najwyższą jakość, trwałość i skuteczność materiałów, z których zostały wykonane. 

W zależności od przeznaczenia dobieramy odpowiedni kolor ściereczek. Pozwala to na kodowanie  poszczególnych stref i pomieszczen w obiekcie oraz eliminacje przenoszenia zanieczyszczeń biologicznych. Do pracy w sektorach o podwyższonych wymogach sanitarnych stosujemy ściereczki o działaniu antybakteryjnym.

     

Społeczeństwo

Jako firma rodzinna z dumą spoglądamy wstecz na historię sukcesu obejmującą ponad 111 lat. Poważnie podchodzimy do naszej odpowiedzialności korporacyjnej i dobrowolnie przyczyniamy się do zrównoważonego rozwoju, wykraczającego poza wymogi prawne.

Jesteśmy dumni, że jako firma specjalizująca się w profesjonalnym utrzymaniu czystości możemy wspierać lokalne społeczności w ważnych inicjatywach. Chcemy działać z pasją, aby tworzyć lepsze otoczenie dla nas wszystkich. Nasze wsparcie to nie zawsze tylko pomoc materialna, ale też wyraz głębokiej wdzięczności i uznania dla innych.  W ostatnim czasie wsparliśmy Ochotniczą Straż Pożarną w Jordanowie Śląskim zakupem zestawów aparatów ochrony dróg oddechowych. Dzięki nim strażacy będą chronieni przed toksycznymi gazami podczas trudnych akcji gaśniczych oraz będą w stanie ewakuować osoby znajdujące się w płonących budynkach.

W Klüh wierzymy, że angażując się w działania społeczne możemy mieć wpływ na wyrównywanie nierówności i w efekcie zapewnić lepszy start dla tych osób, których start w dorosłe życie jest trudniejszy niż innych. Regularnie wspieramy w różnych formach Dom Dziecka w Bierutowie, aby poprawić los najbardziej potrzebujących. Pamiętamy, ze wychowankowie Placówki  potrzebują pomocy przez cały rok, a nie tylko na święta.

Ważną wartością jest dla nas wspieranie lokalnego sportu oraz lokalnych inicjatyw sportowych. W ostatnim roku wspieraliśmy Klub Sportowy ISKRA Zakrzew. Udzielane przez nas wsparcie ułatwiło klubowi utrzymanie ciągłej aktywności oraz finansowanie bieżących wydatków związanych z organizacją treningów i wydarzeń sportowych.

Każdego roku Fundacja Klüh finansuje badania i naukę, sponsoruje projekty zrównoważonego rozwoju i ludzi takich jak  badacz Oceanu Arktycznego i klimatu, którego praca wniosła bardzo istotny wkład w zrozumienie zmian klimatycznych.

Rynek

Dzięki kompetencjom naszych pracowników i digitalizacji procesów codziennie wnosimy istotny wkład w zadowolenie i dalszy rozwój naszych interesariuszy. Temat innowacji traktujemy jako czynnik decydujący o wzroście i pozytywnym rozwoju firmy. Klüh od wielu lat inwestuje w nowe pomysły, analizując trendy i stawiając na innowacyjny rozwój produktów we wszystkich specjalistycznych obszarach. To szczególnie ważne dla zarządców i właścicieli oraz najemców chcących tworzyć bezpieczne i przyjazne środowisko pracy.

Wykorzystujemy szereg nowoczesnych rozwiązań pozwalających na wdrożenie nowego wymiaru jakości w zakresie usług porządkowych. Autorskie rozwiązania informatyczne QUSEC, eAudit, elektroniczny obieg dokumentów (EOD) oraz DigiClean wspierają zarządzanie naszymi procesami. Digitalizacja w profesjonalnych usługach sprzątania to przyszłość, którą jako Klüh dajemy naszym klientom już dziś. Cyfrowe planowanie i raportowanie to coś bez czego nie ma możliwości prowadzenia usługi na wysokim poziomie. Zapewniamy, że nasi Klienci mogą oczekiwać, że w każdym momencie będziemy w stanie zaraportować na jakim etapie jest realizacja usługi oraz czy jej jakość jest zgodna z oczekiwaniami.

Oferujemy doskonałe usługi bazujące na wieloletnim doświadczeniu, a nasz model biznesowy opiera się na długotrwałych relacjach z klientami - zawsze zorientowany na potrzeby naszych klientów, z myślą o całości i optymalizacji kosztów.


Raport 2022

Kształtowanie zmian za pomocą zarządzania zmianami: podążaj za nami na naszej ścieżce zrównoważonego rozwoju!

Czytaj więcej