Skip to main content

Historia GRUPY KLÜH

OD 1911 ROKU SUKCES RÓWNA SIĘ Klüh

Początki firmy Klüh sięgają początku XX wieku. Jako firma rodzinna od zawsze wiązaliśmy swój sukces z pracownikiem i jakością oferowanych usług. Niezależnie od tego, czy chodzi o sprzątanie, catering, obsługę klinik, ochronę, obsługę osobistą, obsługę lotniska czy usługi zintegrowane – dzięki zaangażowaniu i energii wszystkich pracowników oraz doskonałej pracy zespołowej pomagamy naszym klientom osiągać ich cele w kraju i za granicą.

Poniżej krótki przegląd historii Grupy Klüh.

1911

Josef Klüh (dziadek) zakłada firmę sprzątającą, która dorywczo zatrudnia do pięciu osób.

1938

Josef Klüh (ojciec) przejmuje firmę. Po jego śmierci w Witebsku (obecnie na Białorusi) w 1943 roku, wdowa Elisabeth Klüh-Thron i babcia Maria Klüh odważnie wznowiły działalność w 1946 roku.

1962

Elisabeth Klüh-Thron przekazuje firmę swojemu zaledwie 20-letniemu synowi Josefowi. Firma szybko osiąga sukces. W 1964 roku, dzięki umiejętnemu marketingowi i pasji, Klüh stał się jednym z liderów rynku w regionie Düsseldorfu i jego okolicach, a wkrótce także w całej Nadrenii Północnej-Westfalii.

1976

Klüh zatrudnia już 3000 osób. Dla sektora opieki zdrowotnej została założona firma Klüh Clinic Service w celu świadczenia usług.

1991

Pod Klüh Security został położony kamień węgielny.

1992

Rozwój outsourcingu w sektorze opieki zdrowotnej spowodował powstanie firmy Klüh Catering.

2000

Międzynarodowa ekspansja rozpoczyna się od kontraktu na nowo wybudowane lotnisko w Atenach.

2005

Klüh wchodzi na rynek polski.

2011

Klüh kończy 100 lat i zatrudnia już 41 000 osób w 11 krajach.

2014

Josef Klüh zostaje uhonorowany tytułem Obywatela Roku Düsseldorfu w kategorii przedsiębiorca.

2015

Klüh dokonuje akwizycji renomowanej firmy Facility Services Sp. z o.o. i tym samym zwiększa swój udział w rynku polskim.

2017

Klüh Catering świętuje swoje 25-lecie. Klüh Service Management Nederland B.V., lider rynku cleaningu samolotów na lotnisku Schiphol w Amsterdamie, świętuje swoje 15-lecie.

2018

Berkeley Services, spółka zależna Klüh, otrzymuje tytuł „Firmy sprzątającej roku” w Dubaju.

2019

Klüh zdobywa prestiżowe nagrody za zaufanie i zadowolenie jakim cieszy się u  klientów oraz jako pracodawca. Firma kontynuuje również swoją trajektorię wzrostu, dokonując przejęcia w celu wzmocnienia swojej obecności w całych Niemczech.

2020

Koronawirus mocno trzyma świat w garści, co skutkuje tworzeniem nowych sposobów pracy i wspólnego życia. Przez cały rok Klüh cieszy się dużym zainteresowaniem, zapewniając wsparcie w wielu obszarach i pełniąc rolę specjalisty ds. higieny. Ta rodzinna firma w znacznym stopniu przyczynia się do dalszego funkcjonowania przedsiębiorstw i obiektów infrastruktury istotnych dla systemu.

2022

Właściciel firmy Josef Klüh obchodzi w styczniu swoje 80. urodziny. Te wyjątkowe urodziny zbiegają się z kolejną rocznicą: 111 lat firmy Klüh.

 

Josef Klüh

W NASZEJ FIRMIE TRADYCJA I INNOWACYJNOŚĆ SĄ W IDEALNEJ SYMBIOZIE

Raport 2022

Podążaj za nami na naszej ścieżce zrównoważonego rozwoju!

Czytaj więcej